עבירות בתחום המחשוב

באילו מקרים בתחום המחשבים נדרשת התערבות עורך דין?

 ככל שאנחנו יותר משתמשים במחשבים בצורה יומיומית בתור אנשים פרטיים וגם בתור בעלי עסק עבור הצרכים השונים של העסק, כך אנחנו נעשים חשופים אל שימוש שהוא אינו חוקי במחשב או במה שנמצא עליו על ידי אדם בעל עניין אשר למעשה מבצע מעשה פלילי מן התחום של עבירות צווארון לבן שכיום כוללים מגוון רחב של עבירות שמתבצעות במחשב ועבירות שמתבצעות באינטרנט.  בעידן המודרני בו אנו חיים עבירות מסוגים אלה רק הולכות וגואות כאשר לאחרונה אנו רואים יותר ויותר מקרים של חקיקה וענישה שתפקידם למנוע את התקדמות העניין ולהעניש את האשמים בדבר מעשה פלילי מסוג זה למען יראו וייראו. איך יודעים אלו מקרים מצריכים את הסיוע של עורך דין פלילי בחיפה למשל, ונחשבים לעבירה פלילית? קוראים את הדברים הבאים.

מתי צריכים עורך דין פלילי לעבירות בתחום הפלילי

מעשה תקיפה של מחשב – חדירה אל מידע פרטי/עסקי המאוחסן על גבי מחשב, הפצה של וירוסים על גבי מחשב, שיבוש של מידע אשר נמצא על גבי מחשב ויצירה של מידע חדש שאינו נכון על המחשב. חוק המחשבים שנחקק בשנת 1995 עומד על הדקויות וההגדרות של מה שנחשב בתחום דבר העבירה הפלילית מסוג זה שמתבצע שלא כדין.

חברות רבות מבינות את הסכנה של החזקת מידע רגיש על גבי מחשבים ושרתים ולכן היא נוקטת באמצעי אבטחה בפרוטוקולים הגבוהים ביותר שקיימים היום על מנת שלא לתת את הפירצה הנדרשת להאקרים שכל הזמן בוחנים אל עמידות החומות הללו של האבטחה. מלבד זאת הן מחזיקות סוללה של עורכי דין שביניהם גם עורך דין פלילי ששומרים על המידע מבחינה חוקית ותובעים כל אדם שחשוד בדבר מעשה עבירה של תקיפת המידע הממוחשב של החברה.

שימוש במחשב לשם ביצוע עבירה פלילית – גם אם אנשים שאינם מורשים מבצעים חדירה אל מידע שנמצא על גבי מחשב כדי לבצע עבירה מסוג אחר לגמרי, עדיין השימוש בכלי זה לשם ביצוע דבר עבירה נחשב כעבירה פלילית משל עצמה. באמצעות המחשב ניתן לבצע עבירות מין, עבירות, טרור, עבירות ביטחוניות, עבירות הימורים, עבירות סחר בסמים, עבירות זיוף ומרמה, עבירות הלבנת הון, עבירות הטרדה, עבירות איומים, עבירות גניבת מידע, עבירות פגיעה בפרטיות ועבירות התחזות. טווח זה של עבירות פליליות בעקבות שימוש במחשב ו/או באינטרנט הולך ומתחדד עם הזמן ולכן חשוב תמיד להיוועץ עם עורך דין פלילי על מנת לוודא שלא מתבצעת עבירה מתחום הפליליים מבלי משים.

פגיעה במאגר לאיסוף ראיות מפלילות – המשטרה בהתאם לעידן הטכנולוגי מבינה כי ביכולתה למפות את דרכי הפעולה והאישיות של האדם שניצב מולם וישנו נגדו חשד לביצוע של מעשה פלילי, במידה ונעשתה פגיעה מכוונת במאגר ממוחשב זה בכוונה תחילה עורך דין פלילי מטעם התביעה יכול לבחור לכלול בכתב האישום עבירות בגין השמדה של ראיות שבהם הייתה אמורה להשתמש ה