טכנאי מחשבים – שירותי ענן

כולם בזמן האחרון מדברים על שירותי ענן ,וירטואליזציה או CLOUD ולך פשוט אין מושג במה מדובר? הגעת למקום הנכון , אנו ננסה לעשות סדר בדברים ולסדר קצת את הבלאגן.שירותי מחשוב בענן מציינים שירות מחשוב אשר ניתנים למשתמש הנמצא במקום מרוחק מהשרת בו הם נמצאים ומאפשרים עבודה מרוחקת על גביהם או בשירותים אותם הם מספקים .שירותי הענן מאפשרים לנו לעשות סוג של מיקור חוץ של תוכנות ושירותים להם אנו נדרשים בעת שימוש במחשב. לדוגמא , שירות גיבוי בענן מאפשר לנו לאחסן קבצים שנמצאים על המחשב האישי שלנו בין אם בעסק או בבית ולשמור עותק של החומרים והקבצים הללו על גבי מחשב שנמצא מאות ואפילו אלפי קילומטרים מאיתנו וכך במקרה של שריפה גניבה או כל דבר אחר שקורה למחשב המקור נוכל לשחזר את הנתונים מכל מקום שרק נהיה לאן שרק נרצה. דוגמא מעולה לשירותי ענן היא חברת גוגל שמספקת לנו שירותי ענין כבר במייל שהם מספקים לנו GMAIL בכך שהם מאפשרים לנו עבודה מרוחקת על הדואר האלקטרוני שלנו וכמו כן גוגל גם מספקת שירותים של עורך מסמכים ממש כמו אופיס מבית מיקרוסופט אשר החלה גם לספק שירותי ענן בשם office 365  אשר נותנים לנו את אותה הפונקציונליות לה היינו רגילים על גבי מחשב מרוחק.

מה זה נותן לי להשתמש בשירותי ענן?הוזלה משמעותית של עלויות התחזוקה שכן התוכנות לא יושבות על גבי המחשב שלכם ולכן כל מה שצריך זה שתהיה תקשורת על גבי האינטרנט לשרת בענן והכל תמיד עובד כמו שצריך שכן החברות שמספקות שירותים כגון אלו אחראיות לגבי שמירה על תחזוקה של השרתים והשירותים אותם היא מספקת וברור כי חברה אשר מונה מאות טכנאי מחשבים תהיה מסוגלת לתת תחזוקה שוטפת בצורה וברמה גבוהה ואמינה יותר מאשר תחזוקה אחת לתקופה.

מה יוצא להם מזה ? בד”כ שירותי ענן עולים כסף פרט למספר שירותים חיניים כדוגמת GMAIL אך לרוב הדבר כרוך בתשלום. כמו כן , פתרונות וירטואליזציה של מערכות מיחשוב מאפשרות הפעלה של מספק שרתים על גבי חומרה פיזית אחת דבר אשר מוזיל עלויות ובכך מסייע להם להקטין עלויות.

מעוניינים לדעת עוד על שירותי ענן שמתאימים לצרכיכם ? פתחו קריאת שירות לטכנאי מחשבים ונשמח לתת לכם פתרון מקיף שיענה על דריחשותיכם.