טכנאי מחשבים – שירותי גיבוי

גיבוי נתונים הוא לבטח אחד הנושאים הכי חשובים,בין אם מדובר במחשב ביתי אשר שומר על גבי אלפים תמונות מסמכים,מזכרות מתקופות שעברו וסתם דברים נוסטלגים או בין אם מדובר במחשב עסקי המשמש את מקום העבודה ונושא על גביו גליונות נתונים,מיילים,או קבצים חשובים אחרים , אין ספק שכל אלה חשובים לך בצורה שמילים לא יוכלו לתאר.

אנו מגיעים הרבה פעמים למשרדים שלא הקפידו או לבתים שלא גיבו כלל ומנסים לשחזר מידע מכוננים קשיחים תקולים או לאחר פירמוט או מחיקה של תיקיה. אמנם אנו עושים כמיטב יכולתנו ולפעמים הדבר לוקח מספר ימים ללא שינה  בכדי לנסות להציל חלק מהמידע שהלך לאיבוד. אולם, לא תמיד הדבר מתאפשר ואני נדרשים לומר ללקוח כי המידע אבד ולא ישוב בכאב לב גדול ולכן מדריך זה בא לשפוך קצת אור על נושא הגיבוים ולתת לך קצת מהתחושה של כמה גיבוי תקין ותדיר הוא חיוני עבורך בין אם אתה בעל עסק עם עשרות עובדים או בין אם מדובר במחשב בודד של הילדים .אין מחשב שלא נושא חומר רגיש ולכן חשוב לדאוג לבצע גיבוי לכל מחשב שברשותך.

כיצד הגיבוי עובד ? יש מספר עצום של שיטות לגיבויים מגיבוי ידני ע”י ביצוע של העתקה של התיקיות החיוניות לכונן חיצוני או לדיסק און קי  ועד לגיבוי באמצעות תוכנה שעולה עשרות אלפי שקלים.

איזה גיבוי מתאים לי? הכל תלוי בחשיבות החומר כמובן,מן הסתם לא תגבה תמונה שלך בים המלח על גבי מערכת שעולה אלפי דולרים ולבטח שלא תגבה חומר בנקאי מסווג על גבי התקן דיסק און קי שעשוי להיאבד ולגרום לנזק בלתי רגיל. בשביל זה אנחנו כאן , א.מ. מחשבים תשמח להעניק שירות ייעוץ הכוונה והתקנה של מערכת גיבויים המתאימה לצרכיך.כל זאת ע”י טכנאי מחשבים מקצועי ומנוסה.

האם הגיבוי הוא אוטומטי ? ישנם גיבויים אוטומטיים וגיבויים ידניים כפי שהסברנו לעיל אולם גם בגיבוי אוטומטי עם התוכנה היקרה בתבל מומלץ לבצע ביקורת אחת לתקופה ולוודא שהגיבוי אכן תקין. לא פעם נתקלנו במצבים בהם הגיבוי התבצע אולם הגיבוי לא היה תקין ונדרשה הרבה מאוד עבודה כדי לשחזר ולהציל את המצב ולכן בדיקה שגרתית צפויה לתת לך נחת ושקט כי הגיבוי שלך אכן תקין ויפעל בעת הצורך.

 האם מספיק גיבוי אחד? בעיקרון אנחנו דוגלים בשיטה של 3 גיבויים שונים , גיבוי מקומי בתוך המחשב לתיקיה אחרת ף גיבוי נוסף להתקן חיצוני וגיבוי נוסף ,גיבוי בענן .

למה צריך מספר גיבויים שונים ? אנחנו אוהבים להרגיש בטוחים ,עדיף שיהיו 3 גיבויים שונים כך שהסיכוי ששלושת הגיבויים לא יהיו תקינים הוא נמוך משמעותית מהסיכוי שגיבוי אחד יהיה לא תקין וכמובן אנו מעדיפים לבצע גיבוי מחוץ לעסק או למקום בו נמצא המחשב בכדי לתת הגנה למקרה של גניבה שריפה וכדומה.

מעוניינים לקבל עצה מטכנאי מחשבים בנוגע לגיבוי הנתונים שלך ? פתח קריאת שירות חדשה לטכנאי מחשבים ונשמח לעמוד לרשותך ולתת לך את הפתרון שמתאים עבורך.