טכנאי מחשבים במודיעין מבצע תיקון בעיות חומרה

הוצאת רכיב החומרה התקול לשם אבחונו

רכיב החומרה התקול יזוהה על ידי טכנאי מחשבים במודיעין, יוצא באמצעות הברגה עדינה, ויידבק היטב על ידי הטכנאי. הטכנאי יחבר את הרכיב למחשב-מעבדה לשם בדיקתו ויוסקו מסקנות בדבר היכולת לתקנו או החיוב שלכם לרכוש רכיב חדש. ידוע כי הסוגיה של כונן קשיח עלולה להכביד במיוחד אם איבדתם מידע רגיש, אבל אל דאגה: גם כשהכונן במצב איום ונורא ובדרך להיות מושבת, הטכנאי ישתמש בכל האמצעים העומדים לרשותו לגבות לכם את המידע על הכונן החדש שאתם תספקו או שהוא יספק לכם ואתם תצטרכו לרכוש זאת ממנו.

תיקון הרכיב או אספקת רכיב חדש

כפי שציינו, על טכנאי מחשבים במודיעין יהיה להחליט אם ניתן לתקן את הרכיב או לספק חדש. אם נחזור לדוגמת הכונן הקשיח, סטטיסטית נדיר שהוא מוכרז בר החלפה, אלא גם כן זה כונן שכבר נמצא במחשבכם למשך שנים רבות. בשגרה, לרוב הבעיה היא כונן לא מאוחה ועל כן הוא מגיב לאט ולא משדר אמינות. הטכנאי יאחה את הכונן וישיב לכם אותו כשהוא שלם ומוכן לעבודה תחת כשירות מלא. באשר ליתר הרכיבים – כמו רצועות זיכרון ומעבדים – לעתים יהיו בעיות הניתנות לתיקון ולעתים תצטרכו להחליף, תלוי בסוג הבעיה ומהותה. ספקי כוח שנשרפו יהיו כנראה ברי החלפה ללא אפשרות לתקנם, בדומה לשנאים חשמליים אחרים שעלולים לצאת מכשירות מטעמים אלה.

בדיקה למחשב לאחר התיקון

לאחר יישום המלצותיו של טכנאי מחשבים במודיעין ייבדקו כל רכיבי החומרה שהוחלפו ותיערך בדיקה כללית למחשב שתכלול את העלאת מערכת ההפעלה ובדיקתה בצורה יסודית. אל דאגה – אף לקוח לא יסיים את הטיפול בשירות תיקון גרידא, אלא גם בבדיקת מחשבו ווידוא שהוא יכול להיות בר כשירות גם בעתיד. מומלץ להתעקש על עריכת בדיקה שכזו על מנת לוודא שלא נעשו טעויות גם מצד הטכנאי, מה שלא סביר שיקרה בשגרה אך בסופו של דבר כולנו בני אדם, וכל עבודה צריכה להיבדק עד כדי ווידוא שהיא מתיישבת עם צרכיו של הלקוח. במקרים רבים ייתכנו כי המחשב בוורסיה המחודשת יעבוד אף טוב יותר מאשר בטרם התקלות.

 טכנאי מחשבים בחיפה