טכנאי מחשבים בחיפה מסביר על רישום דומיין

רישום דומיין ישראלי: 3 סיבות להעדיף אותו על פני ה-COM 

טכנאי מחשבים בחיפה מנסה לעשות קצת סדר בבלאגן של רישום דומיין. מתי כדאי דומיין COM ומתי בכלל עדיף ללכת על דומיין CO.IL. ניתן לראות כי בשנים האחרונות, עידן השאיפה לכפר הגלובלי וחתירה לאנונימיות הגיאוגראפית-מדינית של האתרים, התעמעם מעט זוהרן של הסיומות הלוקאליות ושל ה-.Co.il הישראלי יחד איתן. הסיומות הבלתי משייכות שלטו ברשת ויכולת למצוא תחת הסיומת .Com אתרים בכל שפה אפשרית, כולל עברית, כמובן. גם אתרים שלא פנו לקהל בין לאומי מיהרו לרכוש דומיין בסיומת גלובלית, כי נראה להם שהסיומת משדרת יוקרתיות וצעידה ברוח הזמן. דווקא כיום, יותר מתמיד, זה הזמן לשוב לכתובת בסיומת הישראלית המוכרת והישנה.

 אתר .Co.il מצהיר בריש גלי “אני ישראלי וגאה להיות כזה” – סיומת ישראלית לדומיין, דווקא במצב הפוליטי העולמי השורר כיום, הינה הצהרה של לוקאל-פטריוטיזם. במיוחד ובמידה ואתרך פונה לישראלים בארץ או לישראלים-לשעבר ברחבי העולם, סיומת כזו יכולה להקנות לך נקודות זכות רבות אצלם, תוך כדי העדפה ברורה על פני אתרים בסיומות אחרות. בתקופה שבה התחושה הרווחת בציבור היא “זה אנחנו מול שאר העולם”, רישום דומיין בסיומת ישראלית ואתר הכתוב בעברית יכולות להיות דרכך לומר “אני ישראלי וגאה בכך”.

 .Co.il פנוי, יחסית ל-.Com מגמת טשטוש השיוך המדיני-גיאוגראפי של אתרים ששלטה בשנים האחרונות ברשת יצרה הגירה המונית לסיומות הגלובליות (ול-.Com בעיקר). מגמה זו פינתה מחדש הרבה כתובות דומיינים ישראליות. אם לפני חמש שנים, כדי למצוא כתובת דומיין התואמת לשם בית העסק שלך, נאלצת להתפתל, להוסיף מקפים ומספרים, כעת, סביר להניח שאותה כתובת בה חשקת בעבר, פנויה שוב. אם אתם בעלים של אתר ישראלי הפונה לקוראי עברית, זה הזמן לנצל את ההזדמנות ולהקדים ולרכוש את כתובת הדומיין הישראלית שלכם, לפני ששאר בעלי האתרים יגלו שה-.Co.il חוזר לתמונה.

 קידום במנועי החיפוש – מומחי ה-SEO גורסים כי לסיומת לוקאלית משקל גדול בקידום האתר בתוצאות החיפוש דרך מנוע החיפוש המקומי, וכי מנוע כזה יתעדף אתר מקומי על פני אתר שאיננו מקומי. מאחר וההעדפות של האלוגריתמים במנוע החיפוש של גוגל חסויות ואינן גלויות למומחי קידום האתרים (לא כל שכן לקהל הרחב), נותר לנו להסתמך רק על מה שאנחנו יודעים ורואים. הנה הן העובדות:

  • גוגל מצהירה חזור והצהר, כי בכוונתה לספק לכל אחד מהגולשים את האתרים הרלוונטיים והשימושיים ביותר עבורו.
  • גוגל נעזרת בשירותי זיהוי מיקום בזמן גלישה ממכשירי טלפון חכם.

כמסקנה הגיונית, בהתחשב בעובדות שצוינו, נראה כי לאתר מקומי, בחיפוש מטלפון חכם, ישנם סיכויים טובים הרבה יותר להתברג בתוצאות החיפוש הראשונות מאשר לאתר גלובלי.

 לסיכום:

כוכבו של ה-.Co.il עומד לזהור שוב בשמי הרשת, בעוד הוא מותיר את הבינלאומיות והסיומות הגלובליות הבלתי משויכות מדינית רק לאתרים הזקוקים לכך באמת. אם אתרך הוא אתר הכתוב בעברית, אשר פונה לקהל ישראלי, זה הזמן להקדים ולרכוש את שם הדומיין הנחשק שלך בסיומת ישראלית, לפני שהמתחרים שלך יגלו שהרוח שינתה את כיוונה.