טכנאי מחשבים – איחסון אתרים

בניתם אתר ,כתבתם מאמרים בחרתם מעצבת גרפית שליוותה אתכם לאורך התהליך ועכשיו כל מה שנותר הוא לבחר שרת איחסון לאתר שלכם.

לא הרבה מייחיסים את החשיבות הראויה לבחירת שרת. אולי זה מכיוון שזהו השלב האחרון בתהליך הארוך והסבוך הזה של בניית אתר וכתיבת תכנים אשר לעיתים לוקח מספר חודשים טובים וביישורת האחרונה כל מה שאנחנו רוצים זה שהאתר יעלה לאוויר יצא לאור.

נתחיל במושגים בסיסיים. מהו שרת איחסון ? שרת איחסון הוא מחשב שנמצא היכן שהוא בעולם (בין אם באר או בחו”ל) ותפקידו הוא לאחסן את קבצי אתר האינטרנט שזה עתה בניתם ולאפשר גישה של גולשי האינטרנט אל האתר שלכם ולתת מענה למספר רב של מבקרים בו,גם בו זמנית.

מה ההבדל בין שרת איחסון וינדוס לשרת איחסון לינוקס ? מערכת ההפעלה שפועלת על גבי השרת הינה ההבדל המשמעותי ביותר שכן אתרים שנבנו בכדי לעבוד על שרת וינדוס לא בהכרח יפעלו כשורה על שרת לינוקס ולהפך. זאת באותו אופן שתוכנה שרצה על מחשב המריץ וינדוס לא תעבוד ברוב המקרים על מחשבי מקינטוש או אפילו על מכשיר הטאבלט או הסמארטפון שלכם.

שרת איחסון בארץ או שרת איחסון בחו”ל ? תלוי מאוד , כמו שלא ניתן לקבוע חד משמעית האם האוכל בארץ טעים יותר מאשר האוכל בצרפת או בכל מקום אחר כך גם היכולת לקבוע באופן גורף כי אופציה אחת טובה מהשניה אינה נכונה.הנושא תלוי בהרבה גורמים אשר העיקרי ביניהם הוא מהירות התגובה של השרת ומי קהל היעד העיקרי שלכם והיכן הוא ממוקם גאוגרפית . אמנם ייתכן כי אם נבחר שרת בארץ התקשורת אליו תגיע בצורה מהירה כיוון שהוא נמצא במרחק גיאוגרפי קרוב יותר (דבר שבד”כ מקצר זמני תקשורת אך לא בהכרח) אולם ייתכן כי השרת יגיב בצורה איטית לבקשות שלנו להצגת האתר ובזמן הזה השרת שממוקם מעבר לים כבר החזיר תשובתו לגולש לאתר שלכם ולכן חשוב לבדוק מהי החומרה העומדת מאחרוי השרת ושווה לעיתים אף לרכוש ולבדוק לתקופת ניסיון שרת נוסף בכדי שנוכל להשוות מה עדיף עבורנו.

א.מ. מחשבים כחלק מרצונה לתת מענה כולל לצרכי לקוחותיה מספקת שירות איחסון אתרים. השרתים של החברה ממוקמים בארה”ב אולם הינם שרתים בעלי ביצועים גבוהים תודות לחומרה המתקדמת שהותקנה עליהם.

מחפשים היכן לאחסן את אתר האינטרנט שלכם ? צור קשר ונשמח לתת לך ייעוץ והצעת מחיר לאיחסון אתר בשרתי א.מ. מחשבים