טכנאי מחשבים – בחירות שירותי מחשוב לעסק

כך תבחרו חברה לשירותי מחשב לעסק שלכם

כל עסק, גם כזה הרחוק מרחק שנות אור מעולם המחשוב והטכנולוגיה, זקוק למערכת מחשוב טובה ומשודרגת בכדי שיוכל להתנהל כראוי. במרבית עסקים ישנו יותר ממחשב אחד ולכן יש לבנות רשת מחשבים בה מידע יעבור במהירות ובאופן יעיל בין המחשבים השונים המחוברים לרשת. בכל עסק נשמר מידע רב במחשב ולכן הוא צריך להיות מאוחסן באופן שלא ייצור עומס על השרתים ויגרום לתקלות שישבשו את העבודה. פעמים רבות בוחרת החברה לאחסן את המידע באמצעות שירותי מחשוב ענן, כלומר לאחסנם על גבי שרתים חיצוניים ולא בהכרח בשרתים הנמצאים בחברה. הפיתוח הטכנולוגי המהיר דורש לשדרג ולעדכן מדי פעם את מערכת המחשוב הקיימת בחברה, ומדי פעם מתרחשות תקלות במחשבים המשבשות לחלוטין את העבודה. כיצד ניתן להתכונן מראש למצבים מעין אלה? במי ניתן להעזר בתור יד ימינכם בכל הקשור לתחום המחשוב בחברה?

העסקת מנהל מחשבים בחברה

שיטה זו של העסקת מנהל רשת או מנהל מחשבים האחראי על כל התחום היתה מקובלת בעיקר בעבר ונפוצה יותר בחברות גדולות שהיו להן די משאבים להקצות לכך. אמנם מנהל מחשבים שנמצא כל העת בחברה הוא זמין כל שעות היום ויכול “לכבות שריפות” במהירות, אך מדובר באדם נוסף שיש להעסיק, על כל הנובע מכך. לכן, הדבר משתלם בעיקר לחברות גדולות שלהן יש מערכת מחשוב מורכבת ותקלות רבות יחסית, ומאידך תקציב מספיק בכדי להקצות משרה מיוחדת למטרה זו בלבד. רוב העסקים, במיוחד קטנים ובינוניים צריכים למצוא להם פתרון יעיל יותר אשר דרכו יקבלו את השירות בעת הצורך והתשלום על כך יהיה תשלום סביר ומתאים ליכולתם הכספית. היום ניתן למצוא חברות אשר מספקות שירותי מחשוב שונים, החל מתמיכה מרחוק דרך תיקון תקלות ועד ליווי ותכנון מערכת מחשוב חדשה. כיוון שהצורך בגורם חיצוני הנותן שירותי מחשוב רק הולך וגדל, ישנו היצע גדול של חברות מעין אלה וקיימת תחרות גדולה בתחום. כל שנותר הוא לחפש, לבדוק ולמצוא את החברה הטובה ביותר עבורכם

פתרון תקלות ובעיות תוך זמן קצר

כאשר הנכם מחפשים חברה שתיתן שירותי מחשוב, עליכם לבדוק היטב מה החברה הזו מציעה ותמורת איזה מחיר. ראשית, בדקו שזו חברה שיכולה לתת את כל השירותים המידיים להם אתם עלולים להזדקק. מערכת המחשוב מורכבת ממספר תתי תחומים והחברה אותה תבחרו צריכה לדעת לתת את המענה בכל אחד מתתי התחומים הללו. היא צריכה להתמודד עם כל סוגי התקלות כמו תקלות רשת, חומרה או תוכנה. פרמטר נוסף לבחירת החברה הוא האופן שבו היא נותנת מענה: האם היא מתחייבת להגיע בעת הצורך  תוך זמן קצר? האם התמיכה מרחוק שהיא מספקת מתבטאת בהנחיה טלפונית בלבד או שהיא מתקנת תקלות גם באמצעות השתלטות מרחוק על המחשבים ותיקון התקלה? כדאי גם לבדוק היכן החברה הזו יושבת כי בעת תקלה שלא יהיה ניתן לפתור מרחוק יצטרך בעל מקצוע מטעמה להגיע אליכם ולכן כדאי שהחברה תהיה ממוקמת בסביבתכם. לסיכום, בתקלות שיש לפתור באופן מיידי חשוב מאוד לבדוק אילו כלים יש לה בכדי לפתור תקלות שונות ומהו זמן ההגעה אליכם במצב של תקלה רצינית. זכרו כי תקלות אלה יכולות לשבש יום עבודה ולגרום להפסדים ניכרים.

מתן פתרונות ארוכי טווח

בנוסף להתמודדות טובה עם תקלות מיידיות, מומלץ לבחור חברה אשר מסוגלת לספק פתרונות ארוכי טווח. עסקים וחברות עוברים שינויים: גדלים, קטנים, מתפתחים לכיוונים נוספים ושינויים אלה באים לידי ביטוי גם בצרכים הטכנולוגיים. מערכת המחשוב צריכה להיות ערוכה לשינויים אלה ומדי פעם יש צורך לשדרג את המערכת. בחרו חברה אשר מסוגלת לספק שירותים כאלה וללוות אתכם בשינויים כוללים של כל המערכת. חברה כזו צריכה לספק את פתרונות המחשוב המתאימים למצב או לשינויים אותם אתם מתארים בפניה, לדעת מהם המהלכים שיש לבצע וגם להיות מסוגלת ליישמם בשטח.

סוג ההתקשרות עם החברה

כדאי לבחור חברה שיש מספר אפשרויות לסוג הקשר עימה, החל מתשלום לפי תיקון בודד דרך חבילה המספקת מספר תיקונים קבוע מראש עבור מחיר קבוע ועד מנוי כולל המציע שירות שוטף 24 שעות בכל תקלה. השוו בין מספר חברות כאלה, בין השירותים והמחירים שהן מציעות ובחרו את זו הנראית לכם מקצועית, רצינית, בעלת ניסיון ושדורשת מחיר סביר והוגן.

 מחפשים טכנאי מחשבים לבית או לעסק ? 

א.מ. מחשבים תשמח להציע לכם מגוון שירותי טכנאי מחשבים ותיקון מחשבים לבית ולמשרד. לפרטים נוספים .